Wracamy na szlak. Pewnym krokiem, zawsze w górę, bez oglądania się za siebie. Z dumą i radością ogłaszamy wykonawców, który w dniach 24 – 26 września wystąpią na kolejnej edycji Kościelisko Music Trail Festival.
Kościelisko Music Trail Festival 2021
Kto wędrował z nami w poprzednich latach, ten doskonale wie, że nasz muzyczny szlak to nie nudna, prosta ścieżka w równo przystrzyżonym parku, ale podróż pełna zakrętów, wyzwań i oszałamiających widoków. To spotkanie z różnymi gatunkami muzycznymi i wrażliwościami, przygoda z dźwiękami, które od razu porywają do zabawy, ale i takimi, które wymagają skupienia. W tym roku również zaprosiliśmy artystów reprezentujących różne muzyczne światy, których łączy jedno – bezkompromisowe dążenie do artystycznej prawdy. Tu nie ma żadnych dróg na skróty.
24 września, piątek
Fisz i Emade zaczynali od spojrzenia spode łba na hip-hop, później wypłynęli na szerokie wody indie rocka, by ostatnio dawać upust swojej frustracji gniewnymi, postpunkowymi protest songami. W każdym wcieleniu są równie oryginalni i przekonujący. Sutari to trzy śmiałe kobiety, które – skoro już o wodach mowa – w 2020 roku zachwyciły albumem "Siostry rzeki", pokłonem dla żywiołu, bez którego nie ma życia, ale który potrafi też życiu zagrozić. Lua Preta jest duetem, w którym polski DJ i producent Mentalcut partneruje pochodzącej z Angoli wokalistce, przedstawiającej się Ms. Gia. Klubowe brzmienia tętnią tu w rytmach starych jak świat, mieszają się czasy i kultury, bo Czarny Księżyc – tak trzeba tłumaczyć nazwę formacji – świeci wszystkim tak samo.
25 września, sobota
Tęskno – ta nazwa powinna przemówić do góralskiej duszy, więc w Kościelisku projekt Joanny Longić spotka się ze zrozumieniem. Również dlatego, że to po prostu świetna, pełna kruchego uroku muzyka, której trudno nie dać się zaczarować. Maniucha i Ksawery łączą dwa pozornie nieprzystające do siebie światy – folk i jazz – dowodząc, że muzyka nie zna granic, może tylko z różnych tryskać źródeł. Wygląda to tak: Maniucha Bikont śpiewa, Ksawery Wójciński gra na kontrabasie, publiczność słucha oniemiała. Transatlantykami kiedyś pływało się do Ameryki za chlebem – tym czteroosobowym TRANSatlantykiem popłyniemy z Lublina w nieznane, niesieni brzmieniem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością.
26 września, niedziela
Sorry Boys swoim czwartym, wydanym w 2019 roku albumem zgłębili tajemnicę "Miłości" i hojnie dzielą się nią z publicznością na koncertach. Na indierockowym fundamencie wznoszą przedziwne konstrukcje z barokowym popem – ale to bez znaczenia, jak się nazywa ta muzyka. Grunt, że zachwyca i wzrusza. Ania Byrcyn urodziła się w Kanadzie, ale na Podhalu jest u siebie, nie tylko dlatego, że stąd jej ród, ale i dlatego, że urodziła się do śpiewania pieśni góralskich, czego dowodzi choćby w składzie cenionego zespołu 9 Siył. W programie The Voice of Poland, gdzie doszła do finału, dowiodła za to, że równie przekonująco śpiewa jazz czy pop.
Bilety
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE PANDEMI OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE IMPREZY
KOŚCIELISKO MUSIC TRAIL FESTIVAL 2021
- Uczestnik Festiwalu ma obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zaleceń Organizatora oraz stosowania środków ochrony osobistej zgodnie z przepisów Rozporządzenia RM z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 1066) przebywając na terenie Festiwalu.
- Uczestnik Festiwalu jest zobowiązany do przekazania w momencie wejścia na teren wydarzenia wypełnionego Oświadczenia. Formularz Oświadczenia zapewnia Organizator.
- Dane osobowe zawarte w Oświadczeniu są zbierane wyłącznie w celu zapobiegania szerzeniu się pandemii wirusa COVID-19. Podane dane osobowe (imię, nazwisko, nr telefonu) mogą zostać udostępnione Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.
- Dane osobowe zawarte w Oświadczeniu przechowywane będą przez Organizatora do dwóch tygodni od zakończenia ostatniego wydarzenia Festiwalu.
- Uczestnik Festiwalu jest zobowiązany do samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej, które umożliwią mu zakrycie nosa i ust.
- Uczestnik Festiwalu ma obowiązek we własnym zakresie pilnować zachowania higieny zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązującymi w danym momencie.
- Uczestnik Festiwalu ma obowiązek zrezygnować z udziału w wydarzeniu, jeżeli pojawią się u niego objawy choroby, a jeśli brał udział we wcześniejszych wydarzeniach, poinformuje organizatorów o stanie zdrowia.
- Zalecane jest częste mycie rąk według instrukcji Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz dezynfekcja rąk.
- W trakcie wydarzenia Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do poruszania się zgodnie z zasadami określonymi przez Organizatora w celu zachowania bezpieczeństwa.
- W przypadku kolejki do wejścia na teren Festiwalu lub na terenie Festiwalu zalecane jest zachowanie 2-metrowego dystansu i realizowanie nakazu zasłaniania ust oraz nosa.
Gmina Kościelisko
Tu bije serce FestiwaluKKościelisko jest od dawna natchnieniem dla ludzi sztuki. Bywali tutaj m.in. malarz Walery Eliasz Radzikowski, warszawski lekarz Tytus Chałubiński, Wincenty Pol, pierwszy proboszcz, zakopiański ksiądz Józef Stolarczyk, malarz i pisarz Stanisław Witkiewicz, generał i podróżnik Mariusz Zaruski
Miejsce
Dom Ludowy w Kościelisku - scena plenerowa
Dom Ludowy | Scena Plenerowa |
początek o godz. 19.00
Nędzy Kubińca 229,
34-511 Kościelisko
Mapa dojazdu
Zostań wolontariuszem!
Jeśli kochasz muzykę, jesteś zaangażowany, słowny, dyspozycyjny, odpowiedzialny i punktualny, lubisz pracować w grupie, często się uśmiechasz i nie boisz wyzwań, to szukamy właśnie Ciebie!
Festiwal trwa między 24 a 26 września. Z publicznością spotykamy się każdego dnia o 19:00, ale aby mogło się to stać, musimy wszystko przygotować. Waszej pomocy potrzebujemy od rana, od godziny 10:00.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 września pod mailem: info@muscitrailfestival.com.
Zapraszamy do współpracy! Twórz z nami Music Trail Festival!